PDA

View Full Version : Misiunea zilei

AKREP
21-06-2014, 15:46
mai inti de toate citeste vreun admin ceva forumul asta? si acuma intrebarea..
Mai creatori sau cine o facut jocul asta judedeca dar sincer
Ieri am avut asa la misiunea zilei.
sa prind un rechid de pe pluta un peste +100 si sa termin in primi 3 la un trurneu
un calcul este cam asa 5 monezi pluta+ 5 monezi turneul+ macar 12 monezi undita momeala nu o pun ca am pesti
total 22 monezi plus ca am castigat cu locul 3 ..2 monezi deci totat 20 . Am dat 20 de monezi si stiti ce imi da la misunea zilei
50 energie un radar verde si o undita simpla ...eu joc de 60 si ceva de zile si am primit de 2 ori undite simple
Sincer mi se pare o prostie asta cu misiunea zilei...nu se da pe munca si investita facuta...
Stiu ...de fapt sunt convins ca nimeni nu ma va baga in seama...

salau
25-06-2014, 19:40
Sall.Spre deosebire de ,sa zicem,forumul italian unde Enrico Coppola raspunde la absolut toate mesajele,pe aici cainii latra si cam atat...In legatura cu misiunea e din ce in ce mai nerentabil sa o faci.Investesti in momeli,consumi undite,participi (obligat-fortat) la turnee,ca de,trebuie ca-i in misiune si la final ,dupa ce primesti o frumoasa caciula de prost sau o pereche de tenisi simpli sau mai interesant,o frizura de femeie,iti dai seama ca erai mai castigat daca pescuiai linistit la malul marii cu o undita simpla...La turnee castiga in general cam aceeasi oameni,sunt cei bolnavi de turnee,cei care fac asta toata ziua si baga bani reali in joc..Ei au prioritate,filmul asta e pentru ei,ei sunt actorii,noi doar figurantii.Sunt cateva nume care se regasesc printre castigatorii permanenti....Unii mai castiga,altii mai pierd,dar sunt unii care doar castiga si in general la concursurile cu miza...O intrebare ar fi:FISHEUR,cel care are vreo 2mii de turnee si care cand apare la un turneu poate sa dea si cu carligul gol ca tot castiga,are vreo functie in cadrul Fishao game?E administrator de server,e programator sau ce e in afara de moderator?M-am dus cu toate smacurile posibile,cu undita serioasa,cu pesti si momeli de momeli si eu dadeam gherle si asta langa mine nici nu atingea bine undita apa ca si sarea pestele in carlig...Mai sa fie,ce noroc au unii...si asta nu o data sau de doua ori ....da' las ca-i bine,viata-i frumoasa,vremea e buna ,asa ca vom pescui in continuare visand la ziua in care vom participa la un turneu si...surpriza,il vom si castiga!O zi buna!

nc_anghel
30-03-2015, 18:50
sall, de plictiseala , am luat la frunzarit forumul si am dat de comenturile voastre :))
eu nu mai fac misiunile care implica participarea la turnee sau prinderea de pesti peste capacitatea unditei pe care o folosesc,pentru ca este prea mare cheltuiala sau mai bine zis japca pe fata, ma multumesc cu banutii de la Herb si de la copac, astfel strang cam 40-45 de fc pe saptamana cu tot cu cei 10 de la rio si cu 1 de la Ben
acum am 450 fc , deci cam in 9 luni am banutii necesari pentru undita fishao , :)) ,dupa aceea mai vedem daca particip la turnee sau nu :))

ele_simion
30-03-2015, 22:16
din pacate toti stim ca unele misiuni ale zilei nu merita facute....eu nu ma mai complic in a le face pe cele care nu merita.....si inca ceva chiar de noi suntem moderatori nu putem face nimik in legatura cu misiunile zilei sau alte chestii din joc.chiar de incerc sa ii dau o idee sau sa ii las mesaj cuiva tot nu se va realiza pt ca deciziile se vor lua doar de ei...imi pare rau pentru cei care nu au ce face si se complica in a face misiunea zilei..sfatul meu ..nu va mai complicati!ms o zi buna