PDA

View Full Version : Poţiune strălucitoare şi peşti strălucitori.

bula_adda
26-08-2014, 17:26
Doar cei de la level 120+ pot beneficia de update-uri făcute astăzi, deoarece poţiunile strălucitoare, cāt şi colecţiile de peşti strălucitori se deblocheaza de la SHINY (NPC), ce este localizată īn oraşul Marshville.
Poţiunile strălucitoare doar cresc şansele de a prinde peşti strălucitori .. de aici deducem că aceştia se pot prinde şi fără poţiune, īnsă nu pot spune acest lucru cu certitudine.

bula_adda
26-08-2014, 23:16
O domnişoară cu level 19 are īn inventar poţiune strălucitoare, deci se pare că oricine poate beneficia de aceste update-uri :)

adalbert98
27-08-2014, 13:36
pai si cum a facut rost de accea potiune .. eu sincer am patit cu un peste din curtea casei :) am prins un peste topor de apa dulce .. dar nu era asa .. cand l-am prins imi scria ”Shiny peste topor de apa dulce Caught ! .. ce ar vrea sa insemne asta ?? .. in magazin la extra nu pot cumpara .. sau ma rog .. nu am de unde sa cumpar o alt apotiune decat cea de noroc 1 si 2 :) .. Ada cum ai spus si tu ” O domnisoara de level 19 ” .. de unde are ea asa ceva ?? .. daca are level 19 cum a putut ajunge la Shiny care este situat la levelul 120 ?? :)

carmas
27-08-2014, 13:41
Probabil ca a primit potiunea la misiunea zilnica. Eu am primit 2 potiuni x2 la misiunea zilnica de azi.
Daca o foloseste, cred ca o foloseste degeaba pentru ca nu a fost la NPC-ul de pe harta de nivel 120 sa deblocheze pestii stralucitori.

adalbert98
27-08-2014, 14:01
Bun .. cu ea m-am lamurit .. dar tot nu inteleg de ce cand am prins pestele ala ... mi-a zis ca l-am prins pentru Shiny ??

bula_adda
27-08-2014, 22:40
Bun .. cu ea m-am lamurit .. dar tot nu inteleg de ce cand am prins pestele ala ... mi-a zis ca l-am prins pentru Shiny ??

Nu l-ai prins pentru Shiny, ai prins un peşte shiny = peşte strălucitor .. pentru aceast update momentan nu există traducere īn limba romānă. Deci shiny = strălucitor.