PDA

View Full Version : Tombola organizata de ehipa fishao pentru o undita fishao+500 fishcoinuri

marianc
09-11-2014, 17:05
Aceasta tombola mi se pare a nu fi ceva extraordinar atata timp cat se cere parola contului fishao pe langa cel al numelui fishao(username) acest fapt indicand incalcarea flagranta a dreptului la intimitate,aceasta parola fiind strict personala.Sa inteleg ca prin acest mod echipa fishao nu respecta dreptul la intimitatea jucatorilor sai deoarece parola contului trebuie sa fie strict confidentiala si strict personala.Unul din moderatori zicand ca doar asa se poate face diferenta si nu se va gresi acel jucator.Acest lucru fiind total gresit deoarece nu are cum sa existe acelasi nume de cont fishao care sa fie indentic cu cel al fiecarui jucator indiferent pentru ca nici un site sau forum nu permite logarea exact cu acelasi nume de utilizator deoarece in baza de date a site-ului sau forumului apare daca exista 2 conturi indentice si nu permite ca acelasi nume sa fie de2 ori sau de n ori decat daca se se adauga cifre,semne,etc etc care da diferentieze username-ul sau id acelui cont. Acesta fiind primul mesaj de la Echipa fishao:3496 iar acesta e raspunsul halucinant primit in urma intrebari:De ce se cere parola contului3497 etc.Oricum o sa astept replica stafului fishao care incalca flagrant dreptul la intimitatea si confidentialitatea jucatorilor.

salau
09-11-2014, 18:43
Amice,incearca o descriere scurta in engleza si posteaza pe game talk impreuna cu pozele...se pare ca nu-i in regula cu anuntul ala din pct. meu de vedere...pe forumul romanesc nu te baga nimeni in seama

marianc
09-11-2014, 19:49
asa cred si eu Salau ca nu e deloc in regula o sa postez si pe forum la englezi stai linistit deoarece nu e in regula deloc o sa postez cand ajung acasa sa vad ce spun cei din staf de ceea ce se intampla pe fishao romania

salau
09-11-2014, 20:16
Prietene,am iesit pe unul din cele 10 locuri castigatoare la un event si banii castigati au intrat instant in contul meu...cred ca e o mare golaneala.ce incearca astia(habar n-am cine) sa faca..faptul ca ti-au raspuns la primul mesaj si ti-au dat lamuriri suplimentare ma duce cu gandul la metoda "accidentul" dar in alta varianta

carmas
09-11-2014, 20:38
Chiar asa de naivi sunteti? Cei de la Fishao au nevoie de parola voastra? Ce sa faca cu parola voastra. :)))
Sa va spun eu despre ce e vorba: ce-i care trimit aceste mesaje, majoritatea conturi abia create, incearca sa fure conturile naivilor.
Nu exista nici o tombola.
NU DATI PAROLA NIMANUI !

marianc
09-11-2014, 21:00
ai dreptate carmas raspunsul la intrebarea de ce trebuie parola se pare ca chiar tu mi-ai dat-o uite dovada: 3502

carmas
09-11-2014, 21:17
esti orb sau te prefaci?
numele meu in joc este carmas
acolo, in dovada ta, numele este carmas_

carmas
09-11-2014, 21:19
3504

eu sunt amaratul asta? :)))

marianc
09-11-2014, 21:27
si de ce ma faci orb asta ramane sa stabileasca cei din staful jocului ok

marianc
09-11-2014, 21:29
tocmai de aceea va trebui sa rezolvati aceste probleme sau voi sunteti pus moderator doar asa de frumusete ca da bn in joc

marianc
09-11-2014, 21:34
mai carmas eu nu am nimic cu tine ca persoana dar felul in care mi-ai raspuns lasa de dorit tinand cont ca esti moderator dar nu poti sa ceri omului daca numai atat poate.cred ca puteai sa zici frumos bai baiatule aici gresesti nu sunt eu,ai avut dreptate dar nu cred ca trebuia sa imi vb in felul asta deoarece a gresi e omeneste si imi ceream scuze dar cred ca nu se merita deoarece ai demonstrat ca nu prea sti sa vb cu jucatori

carmas
09-11-2014, 21:39
Nu te-am facut eu orb, eu doar te-am intrebat ca sa-mi dau seama daca e vorba de rea intentie. Poate ca esti implicat in defaimarea moderatorilor, vom verifica IP-urile jucatorilor.

Azi cred ca am dat ban full la peste 10 "smecheri" care trimiteau mesaje cu echipa fishao. In fiecare zi rezolv peste 100 de rapoarte, asta ca sa-mi faca bine la ten, sa ma tina in forma, sa fiu mai frumos. In majoritatea stau sa citesc cum va injurati, jigniti si va furati lucruri.

Aceasta este ultima mea postare pe acest forum. Eu joc jocul pentru fun si nu accept asa ceva.

marianc
09-11-2014, 21:58
Carmas cu tine ca persoana nu am absolut nimic dar felul in care vorbesti lasa de dorit tinand cont ca din cate stiu esti moderator.Oricine se poate insela sau sa greseasca ca doar a gresi e omeneste nu crezi?Ai avut dreptate ca nu esti tu dar cred ca puteai sa zici bai baiatule te inseli si imi ceream scuze dar in aceste conditi nu meriti sa iti cer scuze si apropo acest forum e pentru a se dezbate toate neregulile din acest joc si cred ca nu trebuia sa te ofensezi asa de tare chiar daca ai pus si tu dovada din care reiese clar ca nu esti tu.Tocmai de aceea am si facut acest thread pt a vedea si alti sa nu cada in plasa acestor jucatori si sa nu isi dea parolele.Sau chiar ai crezut ca sunt atat de prost sa imi dau parola contului.Oricum felicitari pentru prinderea acestuia.

marianc
09-11-2014, 21:59
nu eu nu defaimez pe moderatori asta poti vedea si in comentul la threadul :Moderatori unde chiar l-am apreciat pe gelu pt ca este corect

marianc
09-11-2014, 22:03
nici mie nu imi plac aceste lucruri:injuraturi ,furturi si felul in care se vorbeste in joc si stiu ca voi moderatorii aveti multe indatoriri si nu e deloc usor

ele_simion
10-11-2014, 01:01
acum lasand neintelegerile deoparte as dori ca toti care citesc aceasta conversatie sa nu creada in prostiile care unii jucatori din lipsa de ocupatie dau mesaje de genul tombolei aleia..oricum marianc multumim de sesizare dar deja de astazi s-au luat masuri in privinta unora care dau astfel de mesaje si chiar s-au dat 3 4 banuri full.lasand problema ta cu carmas sa stii ca toti moderatori incearca sa aduca un plus jocului si sa il duca spre bine si nu invers.

marianc
10-11-2014, 05:29
ele_simion eu nu am nici o problema cu carmas eu singura problema ce o am a fost acest tip de mesaje cu asa zisa''Tombola'' care ma bucur ca sa rezolvat si a fost prins acel jucator,tinand cont ca sunt multi jucatori noi care cand primesc asemenea mesaje cred ca sunt trimise de administratori si din cate stiu in joc majoritatea sunt doar copii care sunt usor de pacalit.totusi eu cred ca ar fi bine ca toti moderatorii indiferent de tara sa dea anunt peste tot in fishao sa nu se dea curs unor astfel de mesaje .Apropo si toti cei care au trimis parolele sa si le schimbe urgent pentru a nu se trezi cu ban din cauza unor jucatori rau intentionati.asa ca astept ca moderatorii sa dea astfel de anunturi periodic pentru ai atentiona pe jucatori noi.va doresc succes

salau
10-11-2014, 06:15
Carmas,nu sari asa fratioare.Nu uita ca in jocul asta sunt multi care-l asteapta pe Mos Craciun peste o luna si jumatate...Da ban full fara mila daca mai gasesti de astia ,(chiar daca vor ramane plajele goale),ca maine -poimaine vor cere codul PIN de pe cardul parintilor jucatorilor mici si naivi !!!!

marianc
10-11-2014, 06:52
Salau ai perfecta dreptate in ceea ce ai scris referitor la codul pin al cardurilor si sunt perfect de acord cu tine acestia care trimit astfel de mesaje ar trebui sa sa ia ban definitiv nu ban full care e doar pe un an de zile

AKREP
10-11-2014, 07:02
Marianc te rog eu credel pe Carmas ca nu este autostiitor....daca nu reclama nimeni nu are cum sa stie daca face cineva asa ceva...
cat despre nume daca era el fii sigur ca nu facea asa ceva .....Nu il cred asa de prost pe Carmas ca sa mai faca un cont tot cu numele lui si sa trimita mesaje alea...asta a facut altul care incearca sa para mai credibil si sa prosteasca lumea ca poate poate pune botul....
cat despre ce ai zis tu ca tocmai el este la fel asi fii procedat si eu cand cineva ma acuza ca sunt vinovat de ceva si nu este adevarat iau foc de numai..
Si iar zici ca ai gresit si se mai intampla ...asa si la el a gresit ...eu sincer sunt de parere in loc sa ne certam mai bine hai sa ne ajutam sa fie totul bine....
Si eu m-am certat cu Carmas dar chiar si asa nu am cum sa ii recunosc unele merite,,,,Sper sa fie mai bine de acuma in colo Si nu va temeti atat timp cat sunt bani reali intodeauna are sa apara genul asta de Oameni care sa profite
Sper ca nu am suparat pe nimeni cu postul meu

cosmin21
06-06-2015, 18:40
buna ziua ma lasati sa particip si eu sa gasti o undita foshao pe un cont de 30 se numeste sergiu169 va rog dati pe le undita fishao sau alegatori