PDA

View Full Version : Deblocati-ma

Andree Roux
05-12-2014, 18:31
Domule Gelu..ma puteti debloca..am inca 2 ore de stat..dar am fost blocat o zi..pentru ca glumeam cu un prieten..

salau
05-12-2014, 18:42
Deblocati-l domnu' Gelu...ce dreak,doar toti suntem patrunsi de spiritul craciunului !!!!!!!:eek:

AKREP
05-12-2014, 19:15
Acuma sau mai tarziu...cand vrei sa te blocam din debara?:)))

salau
05-12-2014, 19:23
AKREP,nu rade de un om necajit....ce mare lucru e sa-i bage domnu' Gelu niste "sonor" in ghetute ?:confused:

ele_simion
06-12-2014, 17:02
haide mai...sincer nu sunt asa rau precum par:) eu doar incerc sa imi fac datoria....si scuzele mele andree roux..dak stiam mai devreme poate te ajutam..app salau felicitarile mele pt videourile tale senzationale de la turnee:) sunt foarte funny:)

salau
07-12-2014, 10:50
Multumesc frumos,domnu' Gelu !!!Scopul lor era sa-i descurajeze pe cei ce incearca sa triseze,sa retina ca pot iesi din joc daca nu sunt corecti...Se pare ca cei de sus nu apreciaza asta si imi cer sa le trimit lor ,prin mesaje private,fara sa mai postez pe forum ,pt ca incalc nu's ce articol din regulament,cum ca n-am voie sa acuz pe nimeni...Eu nu acuz,imi exprim o parere care ce sa vezi?...e bazata si pe probe video !!!!La schimb,primesc sugestia sa o las moale si se pune lacatul pe discutii,adica se pune batista pe tambal...Am multi prinsi in ofsaid,dar sunt de stadii mici si nu i-am facut vedete.Eu vanez doar nehalitii de stadii mari...Nu o sa mai postez pe forum clipurile mele,in schimb o sa le bag pe canalul meu de youtube si aici doar o sa fac trimitere catre acel clip...

ele_simion
07-12-2014, 19:32
si eu am prins oamenii trisand la turnee dar apoi a trebuit sa las uitarii pt ca mi s-a spus ca nu sunt moderator pt a prinde oamenii la turnee...asa ca in situatiile de genu nu ma pot exprima....oricum ma bucur ca macar cativa incearca sa faca dreptate..si felul in care o faci e amuzant rau chiar dak se numeste trisat:)

AKREP
08-12-2014, 15:58
Azi am luat cel mai tare ban pe o ora....motiv ii prea mare si fac spam
Mesajul suna cam asa ceva
"Vand TURBAN>>Vand Pesti rari>>>vand Lampa Craciun"
Cica fac spam si mesajul ii prea mare bineteles ca moderatorul a iesit dupa ce mia dat ban ..Dar ce este mai curios ca era plina plaja de cei care scriua cu
@@@@@@@@ si eu cu ce am scris acolo mi-am luat ban Dar cei cu @@@@ nu au luat nici un avertisment
am facut si eu un post la cei de sus sa vad ce zic daca este sau nu corect

liviu_lenter
08-12-2014, 17:16
Jorjel sau akrep, faptul ca postezi mesaje infinite se numeste spaM! asa ca documenteaza-te mai bine inainte sa zici ca eu abuzez de functia mea! te-am avertizat de 3 ori dar erai prea cu nasul pe sus ca sa ma bagi in seama! ti-am raspuns doar pentru ca si altii ca tine sa inteleaga odata pentru tot-deauna ce e ala spam, de altfel nu ai fi meritat atentia mea :)!

AKREP
08-12-2014, 17:30
Adica ca scriu cand dispare mesajul cu vand inseamna spam? la astea te referi? arata si mie unde scrie asa ceva si imi cer scuze de la tine.....cat despre faptul ca miai zis nu cred ca am vazut ...si imi cer scuze pentru asta puteai sa dai un mesaj....eu de obicei cand scriu ceva ma feresc sa acoper fata sau un jucator...ca sa nu deranjez pe alti....Cat despre ce zici tu ....credema ca da daca ce fac eu este spam inseamna ca toti trebuie sa fim banati ..

cstelian
08-12-2014, 17:48
Acest joc este gazduit pe un server (o masinarie, ca sa fiu mai explicit pentru unii). Cu cat mesajul e mai lung (pentru voi e ok ca se vede oferta mai bine), cu atat server-ul este mai solicitat in detrimentul vitezei jocului. Apoi va plangeti ca aveti lag pe joc si ca ar trebui sa mai investeasca astia in joc, dom'le! Nu e un joc cu resurse infinite! Akrep, ai adus ca argument ca altii pun @@@. Nu cred ca am vazut vreun raport de la tine pe aceasta tema. Nu vrei sa-i facem si pe ei sa priceapa unde gresesc?

AKREP
08-12-2014, 19:11
Stelian Cand scriu "Vand Turban<<Vand Pesti rari<< vand lampa craciun ,," unde este spamul si astept ca sa dispara sa scriu iar .... nu folosesc @ nu am folosit alte chesti ....SI << sunt in loc de pct ca am tinut Shift pentru litere mari...2 la mana nu am voie sa scriu cat de mare este spatiu pentru scris? Si daca am avut 3 lucruri de vandut cu ce am gresit ...? am scris ceva in plus decat ceaia ce am vrut sa vand am exagerat?
astept un raspuns sincer? Deci tu cand vb cu cineva si scrii tot ce iti incape trebuie sa dai ban sau cum vine?

cstelian
08-12-2014, 19:17
Nu are importanta ce scrii, ci cat scrii. Intr-adevar, ai posibilitatea sa scrii pe 3 randuri, dar, datorita afluxului mare de jucatori online simultan, serverele momentan nu pot face fata. Intr-adevar, unii jucatori exagereaza cu repetarea excesiva a unei singure litere, simbol, semn de puntuatie. Insa colegul meu a enuntat mai sus ca ti-a trimis de trei ori avertisment. Daca a fost laconic in exprimare se datoreaza faptului ca procesam destul de multe rapoarte zilnic.

cstelian
08-12-2014, 19:21
Definiții pentru "spam": send the same message indiscriminately to a large numbers of recipients on the Internet.

AKREP
09-12-2014, 05:15
Dece minte poate mia zis pe joc ....dar mesaj nu mia dat ....nu cred ca a venit langa mine si a specificat jorjel termina putea sa trimita un mesaj .....unul nu am vazut ....2 doi nu era asa greu sa trimita un mesaj ca sa stiu ca la mine se refera...apropo te invit o data sa ma pandesti sa vezi cum fac eu cu vanzare ca de fiecare data ma feresc sa acopar fata la cineva sau sa deranjez pe alti.....stiu cum este sa iti acopere cineva fata ....si din cate stiu eu la spam chiar se precizeaza sa nu pui @ si alte chesti dar nu este interzis sa scrii ce vrei tot spatiu rezervat scriieri..
Si din ce zici tu acolo daca cineva scrie tot locul de scris isi ia ban? asa este ? ca asta am inteles eu de la tine....sau daca te vad pe tine sau pe el ca scrieti 3 randuri la scris si va fac raport va dati ban?
Astept raspunsul

cstelian
09-12-2014, 10:05
AKREP, am intrat intr-o polemica principiala care nu duce nicaieri. Solutia e simpla: de ce nu scrii: "Vand turban, freza, etc."
In al doilea rand, de ce ai vrea sa ne faci, in principiu, raport doar noua, de ce nu raportezi si altii care fac spam?
In al treilea rand, daca cineva scrie de mai multe ori cat tine acel spatiu disponibil, cu acelasi mesaj (tu ai scris acel mesaj de vreo 15 ori in decurs de cateva minute) il poti raporta fara probleme. Cu siguranta va fi avertizat si banat pentru asta.

darius311
09-08-2015, 12:45
cerere buna ziua am si o cerere puteti sa imi transferatii contul darius311 pe facebook irinasivicentiu.va multumesc

Songoku89
04-09-2015, 21:57
Buna seara vreau să fac o plangere impotriva domnului cstelian care face abuz de putere si mi-a dat ban pe chat 7 zile motivul ban-ului „ nu-ti mai transefara de pe alte conturi'' fara nici o alta explicatie precizez am 2-3 prieteni cu care vorbesc pe skipe si mi-au trasferat bani cat timp au fost plecati in vancata .Pot dovedi nu detin alt cont va rog frumos deblocati-ma si luati masuri pentru acest domn .

bica
05-09-2015, 07:13
songoku89 nu este permis sa transferi sau sa primesti gratis bunuri ori bani in joc mai ales cind suma pusa la schimb pentru cele primite este mica sau zero !! acest transfer va poate aduce ban full .

Songoku89
05-09-2015, 13:20
bica esti constienta ca e o regula tampita intrebarea mea e de ce mai e pus schimbul in joc? daca el iti aduce ban si plus de asta unde sunt regulile jocului traduse in romana? nu ma luati cu engleza, cat despre cstelian nu imi schimb parerea sunt de putin timp in joc dar am vazut multe mușamalizari. Asa ca te rog sa nu-mi mai dai raspunsuri seci sper ca m-am facut inteles.

bica
06-09-2015, 07:00
eu pot intelege dar unii jucatorii sar gardul atunci cind portile sint deschise!! si nu tin cont de reguli pe care jocul le are : atentie nu ma refer la tine in mod special (imformativ)
1- nu folositi un limbaj neadecvat
2- nu folositi conturi multiple.
3 - nu folositi spam :( folosirea in mod repetat ale unor insemne or litere fara rost ex: @@@ .!!!! . ,zzzzz. aanbjhz .)
4- schimbul jucatorilor trebuie sa fie echitabil .
5- banul jucatorului este aplicat in functie de recidiva .
6- nu folositi hack or programe asemanatore .
7- nu deranjati alti jucatori .
8- nu folositi un email jicnitor sau nume de cont vulgar.
9- nu faceti raport fara motiv.
lista poate continua !!!!
in alte tarii pentru limbaj sa luat 30 de zile ban full . regulamentul nu este facut de noi !!!
jocul este facut pentru distractie nu pentru jicnirii , injurii , furturi , etc: distractie placuta!!

Songoku89
06-09-2015, 14:02
bica la nr 4 am luat ban acum serios crezi ca am ceva cu tine dar nu e asa. de unde sa stiu eu pretul la toate produsele, pesti, etc ca sa fie echitabil .Sincer daca luam ban pentru ca injurat sau trisat nu ceream atatea explicati cat despre joc cred c-am sa ma las de el . distractie pe joc!

bica
06-09-2015, 17:19
songoku 89 schimbul trebuie sa fie corect care sa nu provina din conturi multiple!!

spiderman00
30-09-2015, 18:38
Domnilor moderatori ma deblocati va rog frumos

spiderman00
30-09-2015, 18:39
Sunt banat pe chat inca 26 de zile. Doar pentru niste cuvinte iar acel ban merita 7 zile zic eu

carmas
30-09-2015, 20:48
Limbajul cu tenta sexuala sau orice aluzie sexuala se pedepseste cu o luna de ban chat/pm. Daca nu va potoliti, nu intelegeti ca in acest joc sunt jucatori de toate varstele, in special copii de 8-10 ani, probabil ca vom da ban full si pentru aceasta infractiune. Acum orice injuratura cu limbaj vulgar se pedepseste cu ban full direct, fara vreo avertizare.

spiderman00
01-10-2015, 14:35
Carmas dacă tu te gândeşti la prosti eu ce săti fac şi copii din ziua de azi ştiu să injure de la 8 ani şi nu am folosit cuvinte de exemplu: ,,pulă" etc. ce am spus eu este cu totul diferit şi cuvântul să te bombartez poate însemna vrei să te bat poate însemna dar tu te-ai gândit în felul urmator: ,, ia săi dau ban de chat lu acest jucător că eu am nervi şi să mi consum pe el.dar dacă te gândeşti la limbaje sexsuale... putea să însemne cu totu alt ceva ce am spus eu.
Şi repet eu cred ca tu ma urmăresti carmas că eu cred că ai ceva cu mine şi cum ai putere de moderator poţi face ce vrei din mine.

carmas
02-10-2015, 06:19
http://prntscr.com/8msiq3

spiderman00
02-10-2015, 13:27
Ce mai trimis carmas?

spiderman00
02-10-2015, 20:52
Va rog cât se poate de frumos sa-mi scurtaţi bunul de chat sau să mil luaţi

spiderman00
07-10-2015, 16:44
Domnilor moderatori îmi scoateţi banul de 6 zile? Pe care mi la dat liv. mi la dat fara motiv. Scoteţil din funcţia de moderator şi ameninţă toţi jucători că le dă ban full făra motiv. păi nu se face aşa ceva în acest joc. Şi motivul ,,ameninţări la adresa moderatorilor". Ori mil scoateţi ori mil scurtaţi la o zi

spiderman00
07-10-2015, 16:48
liv este un pericol da banuri fara motiv

spiderman00
07-10-2015, 17:23
Vă rog frumos scoteţil pe liv din funcţia de moderator.Vorbesc cu un prieteni pe skipe şi el lo raportat iar liv yo dat ban de chat că lo raportat. Face abuz de putere

Raul10
07-10-2015, 17:54
8292
daca si pentru asta se da ban nu mai glumim jucam ca roboti

spiderman00
08-10-2015, 13:49
8329
Dacă îi un motiv de ban de chat pentru 6 zile eu ma pun în cap. Iar liv mio spus că îi al doilea cel mai mare moderator şi dacă ar fi fost aşa nu miar fi dat ban dintr-un motiv de câcat şi scuzaţi-mă că folosesc cuvinte porcoase. Vreau un răspuns de la voi îmi scoateţi banul de chat sau nu

Raul10
02-12-2015, 19:29
Deblocati-ma va rog ca liv mia dat ban pe nedrept
Pentru ca la avertizat pe un om si pe mine nu mai ma avertizat mia dat direct ban!!!!!!!!!!!!!

Gigi748580
27-07-2016, 16:38
buna ziua. nesimtiti astia de la facebooc miau blocat accesul si eu nu mai pot juca fishao din cauza lor. nu pot sa dau de ei in nici un fel
vreau sa ma pot loga in joc cu parola si user. si sal transfer de pe facebook pe mail. ei miau blocat accesul dupa ce eu am schimbat parela la contul meu de facebook facut cu mailul meu si acum imi scot ochi cu paginile lor te trimite sa citesti tot abecedarul de clasa1. astept un raspuns multumesc
user in joc e : gigi745580

FeliX20013
27-07-2016, 17:38
Gigi748580 pot sa iei legatura pe forum cu http://forums.fishao.com/members/194-Salty

djearthquake
27-07-2016, 17:55
You are more then welcome to PM me with questions too :)