PDA

View Full Version : Reportaj de la un turneu,concluzii si propuneri

salau
18-01-2015, 10:32
Curios si eu,ca toata lumea,de noile modificari aduse turneelor,ma inscriu la 3 lacuri ca baietii,cu undita din dotare,radar alb,ceas, sirop de tuse 2 si momeala peste ,sa atac la pestocii cei mari.Primul soc:in lista de concurenti dau de toti aia de care fugeam ca de dracu' pana mai ieri.La start,stam inghesuiti ca sardelele de nici nu mai stiu pe unde sunt,dar in fine,incepe concursul si o iau la galop spre lacuri,nu inainte de a ma propti intr-o sarma de care sta ancorat balonul ala sau ce o fi.Ajung in cele din urma la baltoaca din stanga si lansez vijelios.Pluta se odihneste juma' de minut pe luciul apei dupa care catadicseste sa se intoarca la stapan.Ceasul meu se pare ca nu lucreaza,ma gandeam eu ca astia vand chinezarii in loc de ceasuri elvetiene,dar chiar asa ?Ma uit dupa radar.Nimic!Sunt totusi tenace si lansez din nou si hap,trage.Tin cu amandoua mainile de undita sa nu scape pestalaul.Nu scapa,nici n-are cum la 11 cm cat are .Mai sunt 7 min. si eu am luat un peste,sunt pe ultimul loc.Imi spun in gand ca important e sa participi ,nu sa castigi chiar daca nu cred nici macar eu in vrajelile astea.Pe langa mine,toata lumea prinde peste numai eu nu !Uite-l si pe cstelian moderatorul.E pe locul 2.Hai cstelian,hai Romania !Cred ca m-a auzit ca se prabuseste pe 4 .Asta e ,mai bine sa-mi vad de pescareala mea...Mai e un minut din concurs si uite ca apare si radarul .Mersi frumos,n-am nevoie.Concursul se termina ,iar castigatorii sunt tot aia pe care-i vad mereu !Cam scumpa distractia,nu cred ca mai servesc !!!Concluzia e ca doar printr-un noroc chior scapi nemacelarit in Liga Campionilor in care esti obligat sa joci daca vrei sa-ti faci misiunea!
Propuneri (pe care o sa le lansez si pe game talk)
1-Fiecare tara a aiba turneul ei independent ca ora si tema ,sa ai de unde alege .
2-Daca tot au globalizat jocul,macar sa fie premiate si recunoscute la misiuni primele 5 locuri iar premierea in procente sa fie :25% -locul 1, 20%-locul 2 , 15%-locul 3 , 10% -locul 4 , 5% locul 5 !!! Atunci cred ca ar fi si fair nu doar play !!!:rolleyes:

ele_simion
18-01-2015, 17:31
salau te-ai gandit vreodata sa scrii o carte de povesti:) ...am savurat povestea ta cu foarte mult zambet pe fatza:).frumos ..respect! cat despre concluzia care ai zis-o in final o voi propune mai departe dar nu cred ca vor fi mari sanse de reusita..oricum o sa imi incerc norocul!

adalbert98
18-01-2015, 21:21
Salau .. sincer să fiu , mi-a plăcut povestea ta , dar și concluzia este foarte bine gāndită :) .. stau acum și mă gāndesc , oare cānd apare numărul următor din povestea ta de comedie :)) .. este tare amuzantă :P apropo , Gelu , să sperăm că vor fi șanse mari dacă am spune mai mulți :D

VIPster
19-01-2015, 10:57
clar e pescar si in real life ca ii place sa povesteasca :))...si eu mi-am exprimat propunerea "fair" legata de premierea in turnee..adica macar primele 5 locuri sa fie premiate...daa na, vor banii nostrii, nu pe noi :)

mihai
19-01-2015, 13:11
Adevarat...chiar acum am intrat intr-un turneu ...desigur cu niste jucatori de gen .... milanek sau sisca_suedja.... si multi alti. Ar fii perfect daca s-ar nationaliza din nou turneele.. astfel noi nu ne vom mai lupta cu jucatori de lvl 190+
Ce sa fac eu cu vreo 30 de jucatori +75 din care jumatate erau +150 :|
Am dat X la joc si i-am lasat sa joace fiindca ar fii fost de prisos sa prapadesc degeaba momeala si undita

ele_simion
20-01-2015, 11:12
eu chiar stau si ma gandesc dak vine misiunea lui sam,cea in care trebuie sa castig 50 de turnee :) ma intreb dak le voi termina intr-o luna 2 3:)

salau
20-01-2015, 13:14
Am postat in game talk dar vad ca nu misca nici un jupan cu raspunsul..ma rog,treaba lor !Citeam intr-un ziar de unii parca din Olanda care plateau bani grei sa stea o zi la inchisoare,in conditii totale de puscarie sa vada cum e .Cam asa e si cu turneele astea.Platesti ca sa vezi cum pierzi..;)
Si acum raspunsuri :
1.Nu ,Gelu,nu m-am gandit sa scriu o carte de povesti pt copii,dar ceva ceva ai prins...colaborez cu un ziar ,pe zona pamfletului ,adica incerc sa scriu despre chestii serioase intr-o maniera amuzanta si agreabila:rolleyes:Alea 50 de turnee n-o sa le castigi in veci daca se pastreaza formula asta !
2.adalbert,episodul doi din povestirea mea o sa fie peste o saptamana sau doua,dupa ce imi fac linia de nivelul 15(si cand te gandesti ca altii au primit-o cadou !!!) ...ma voi duce la barca pe mare si o sa povestesc turneul ,ca si in episodul 1 !:cool:
3.VIPster,ai ghicit,sunt pescar in viata reala,pescar de apa curgatoare,(mreana,clean,scobar) !
4.Mihai,nu trebuia sa iesi din joc..Era si spectacolul tau,ca doar ai platit pentru el.Trebuia sa fii curajos si sa privesti cum esti macelarit in direct !!:D

mihai
21-01-2015, 18:13
Da .. ai dreptate cu asta .. nu trebuia sa ies dar totusi aveam un LAG de mureau toti pesti din mare
peste toata barca aia erau numa pesti deaia micuti albastri care ii arata cand prinzi un peste .. in plus le vad pe milanek..sisca.. bonachytra si altele cum pescuiau , dar le vedeam in reluare ziceai ca mi sa stricat banda de film .. :|

salau
30-01-2015, 13:48
Gata ! Azi am primit linia lvl 15,asa ca plec la barca pe mare.Astept de-o saptamana si in sfarsit o am,asa ca....la treaba tovarasi !In ultima saptamana am strans toate gadgeturile necesare,cu alte cuvinte ma bazez pe ;radar albastru,ceas,potiune de noroc 2 si 5m de linie.Am o undita mare,deci 1m plus 5m,egal 6...impart la 2 si rezultatul e 3m .Fac si proba,sa nu-mi dea cu virgula...E corect,la lupta !Pandesc un turneu mai mic,la bunul simt ,si ma inscriu..N-am asteptari mari ,deci nici dezamagiri mari nu voi avea.Crema cremelor e prezenta pe tablou si ma intreb ce dreak vor astia ?!?Chiar daca castiga nu-si scot banul investit si nu cred ca toti au misiune sa se claseze in primii trei.Incepe concursul si ma trezesc intr-o mare de undite fishao.Filfii si eu undita mea mare pe care am dat 5 fishcoins si incerc sa ma orientez in spatiu.Am fost teleportat in babord,unde nu-i nici urma de radar ,asa ca traversez puntea in partea cealalta..aha,uite radarul,arunc,cuplez un peste ,ala se zbate o data si o tunde .Imediat apare si mesajul ca trebuie sa-mi maresc linia:confused:..Ba,esti prost ?tocmai ce-am marit-o-n natia ma-tii.Arunc-injur,injur -arunc si tot asa pana se agata o baracuda in cirlig.Deschid si clasamentul...sunt pe undeva pe locul 8 la prins pesti dar cred ca la injuraturi sunt pe primul,la distanta mare de restul.Ocupat cu injuraturile,vad ca incep sa am rezultate si la punctaj...am ajuns pe 6 ,asa ca schimb registrul si trec pe rugaciuni, sa vina zgarciobul ala de 5 stele,mizeria aia mica si rosie care poate sa ma salveze !....nu vine,in schimb in cirligul meu se agata un ton,dupa el inca o baracuda si termin pe un nesperat loc trei.:p...11 monedute,....si fac un calcul:4 caramele ceasul,5 caramele potiunea de noroc, radarul alte 5,undita inca 5 plus inscrierea inca 5 ,total 24 caramele,deci am iesit in castig cu minus 13 fishcoins,dar a meritat .... URAAAA,mi-am facut misiunea si am luat o palariuta!Asa ,da! De cand imi doream o basca ...Multumesc fishao,astept si baschetii si frezele,sunt innebunit dupa asa ceva!

mihai
02-02-2015, 12:47
BV.. un loc 3 in aceste vremuri crancene in care daca nu dai multi bani nu ai nici o sansa..
Am o misune la Sam sa castig un turneu dar cum naibi sa castig acum daca eu nici cand au fost turneele nemodificate nu am castigat.ok trecem peste misiune si le las fiindca nu am cum sa le fac
apropo de Sam , se stie ca daca nu faci toate misiunile nu iti da inapoi obiectivele ..
La obiective mai prinzi cateva mii de pesti, mai dai in apa, vreun peste ceva .. iti mai dadea cate un ban acolo
Acum e obligatoriu sa facem toate misiunile -_- si apoi primesti ravnitele obiectie

salau
17-03-2015, 15:49
Dupa o luna si ceva de boicotare a turneelor,ma hotarasc sa mai fac o incercare,de data asta la magic 15 .Ma tot baraie unchiul Sam sa prind un gar la misiunile lui si l-am tot amanat ...pana azi! Ma inscriu frumos,nu inainte de a cupla ceasul si potiunea 2 (pentru dracul de gar) .Ca de obicei lume selecta,.pescari de pescari,campioni de campioni ,fosti trisori ajunsi jucatori respectabili ,exact ca milionarii care au vorba -"sa nu ma-ntrebi cum am facut primul milion ".Uitandu-ma pe lista de inscrisi,stiu deja cine ocupa primele 3 locuri,nu stiu ordinea dar imi dau seama resemnat ca n-am loc si eu.Nu voi folosi nume,pt ca e contrar regulamentului jocului,un regulament similar cu cartea drepturilor omului ,dar citita in cheie inversa.Sa spunem doar ca avem un cocos galic,mare rau in stadiu si nehalit dupa turnee,un pane rumburak prezent la tot ce inseamna event,explodat intr-o noapte,de parca ar fi castigat la loto,o ciocanitoare transfrontaliera,in fiecare luna de alta natie si inca vreo doi de-i cunosc da cand faceam vanatoare de trisori.Incepe turneul si sunt la distanta cea mai mare de bazin.As putea crede ca pozitionarea la plecarea in cursa e stabilita aleatoriu daca nu i-as vedea in buza lacului pe cocos si pane rumbu ...pana ajung eu,astia au cate un peste deasupra capului si se pare ca jocurile foamei sunt facute inainte de a incepe,dar nu e prima data ,asa ca ma concentrez pe concurs si pe garul meu pt Sam.Arunc,prind,arunc,prind..pac,se deschide prima poarta dar nu plec pt ca imi trage aici...Pac,pac,mai iau patru pesti si observ ca rumburakul o ia la picior....dupa el si cocosul nehalit,urmat de inca vreo trei si....se termina jocul !Baaaaa,garul meu,misiunea mea ,ce draq faceti cu mine ?Asa nu mai prind niciodata nimic,nehalitilor..huoo ! Concluzia;mai bag cel putin o luna de boicot ,:rolleyes: